Hamam Böceği Yumurtaları

Hamam böcekleri çok hızlı bir şekilde üreyip çoğalırlar. Hamam böcekleri yumurta ile ürer ve her yumurtada 35-40 larva bulunmaktadır. Ev ve işyerlerine bir şekilde gelen hamam böcekleri çok kısa bir süre içerisinde koloniler kurmaya başlayabilir. Hamam böcekleri sayıları arttığında başka koloni kurmak için bazıları ortamdan göç etmeye başlarlar. Her mevsim üreme yeteneğine sahip olan hamam böcekleri yumurtalarını sırtlarında taşırlar, yürürken hatta öldüklerinde bile yumurtalarını bırakabilme özelliğine sahip olduğundan onlarla başetmek zorlaşmaktadır.

Günümüz teknolojisiyle üretilen ilaçlar ile yumurtalarını etkilemek mümkün olmaktadır. Yumurtaları etkilemenin tek yolu kalıcı ve uzun süre etkisini gösteren etkili ilaçlama yapmaktır.

Önemli: Bütün sağlık problemindeki gibi hamam böceklerinden kurtulmak için erken mudahele çok önemlidir. Belirli aralıklarla yapılan ilaçlamalar hamam böceklerinin eve girmesinin önüne geçerken aynı zamanda ortamda bulunan böcekerden de kurtulması sağlanmaktadır.
Haşere ile mücadele ciddi bir iştir yapılan ihmaller daha sonra telafisi zor olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir